Workshop

Kdo jsme

Půl druhé dekády se věnuji brašnářské výrobě. Profesně na plný úvazek se tomuto krásnému řemeslu věnuji od roku 2011, kdy jsem na Vinohradech v kuchyni založil Eggo. Od té doby uplynulo hodně vody a v současné době pod touto Značkou provozujeme s kolegy na Žižkově zavedený showroom s profesionálně vybavenou dílnou. Vlastníma rukama dáváme vzniknout kvalitním výrobkům prémiové kvality z materiálu od českých dodavatelů a to všechno v samotném srdci Prahy. A právě zde, na pražském Žižkově, se s vámi chci podělit o naši krásnou a voňavou práci.

Eggo - výroba kabelek, kožené tašky, kožené doplňky

Co Vám můžeme nabídnout

Náš workshop je zaměřen na elementární dovednosti a znalosti potřebné pro zpracování jednoduchých kožených výrobků. Detailně se v kurzu dozvíte, jak se usně zpracovávají a na jaké druhy se člení podle formátu, kvality a či původu. Naučíte se také, jak usně barvit ale i ošetřovat a udržovat v optimální kondici. Vše zmíněné si vyzkoušíte doslova na vlastní kůži. Pokud o brašnářství a sedlářství už něco víte a nějaký výrobek jste již zhotovili, nedozvíte se sice nic nového, získáte však další zkušenosti a ověříte si, že vám známé postupy jsou efektivní a správné.

Eggo - výroba kabelek, kožené tašky, přírodní kůže

Co budeme dělat?

Po nezbytné teoretické přípravě si vyzkoušíme výrobu koženého opasku z kruponu prvotřídní kvality. Naučíte se jak řemen uříznout v perfektním rovině a jak opasek správně změřit. Ukážeme si jak vybrat vhodnou přezkou a jak ji do řemenu usadit. Naučíte se, jak opasek správně ohranit a hrany opracovat. Vyberete si barvu pásku, která je všemu srdci nejbližší a pokud budete chtít, můžete si jej i orazit krátkým textem či monogramem.

Eggo - výroba kabelek, kožené tašky, kožené pásky

Co k tomu potřebujete?

Chuť se něco nového naučit a jeden pár rukou. Vše ostatní včetně veškerého vybavení i materiálu bude na místě. Doporučujeme oděv, který je možno ušpinit, protože při barvení hrozí jeho potřísnění. Na místě bude k dispozici drobné občerstvení, káva a nealkoholické nápoje.

Eggo - výroba kabelek, kožené tašky, přírodní kůže

Jak dlouho to bude trvat a kolik nás bude?

Časová náročnost kurzu je zhruba 4 hodiny. Minimální počet účastníků je 5 a maximální 8. Co když zjistím, že to není pro mě? Samozřejmě, že i to se může stát. Zatím jsme ale takový případ neměli :)

Kolik mě to bude stát a co si odnesu?

Kromě zážitků si od nás odnesete vlastnoručně vyrobený kvalitní opasek, který vám bude držet kalhoty dlouhá léta. Cena je 3300 Kč za osobu včetně DPH.

Objednat

info@eggobag.com